Jak pečovat o rány u zvířat? 

Trápí Vaše zvířátko akutní rána od pokousání či poškrábání nebo chronická špatně se hojící rána? V tomto článku si představíme, jak správně pečovat o rány na kůži a sliznici u zvířecích mazlíčků. 

Udržujte rány čisté a v suchu

Pokud objevíte u Vašeho zvířete jakoukoliv ránu, je potřeba začít s okamžitou péčí, aby se rána hezky zahojila a aby po ní nejlépe nezůstala žádná jizva. Celkový proces hojení však bývá mnohdy komplikovaný z důvodu nutkání zvířete si ránu neustále kousat či lízat. Ránu však musíte udržovat suchou a čistou, aby nedošlo k infekci.

Pokud nezvládáte uhlídat Vašeho mazlíčka, doporučujeme nasadit zvířeti ochranný límec (pokud je to samozřejmě možné), aby se rána mohla správně a rychleji zahojit.

ProVeterina Péče o rány

V některých případech je lepší ostříhat chlupy zvířete v okolí rány. Nejen, že zamezíte, aby cokoli dráždilo ránu, ale také bude postižené místo mnohem dostupnější při aplikaci přípravků. A jaké produkty byste měli nejlépe použít? Doporučujeme produktovou řadu ProVeterina s patentovanou složkou O3il® nebo inovativní přípravky ActiMaris®.

Cicatrioil sprej 50ml proveterina benselpet

Cicatrioil sprej pro regeneraci tkání

Inovativní přípravek pro urychlení hojení ran u Vašich zvířátek díky patentované složce O3il®. Využijete na tržné rány, chirurgické rány, proleženiny, bradavice, odřeniny, puchýře či píštěle. Kombinace účinků O3il a dalších účinných složek rostlinného původu poskytují přípravku vynikající vlastnosti:

  • Podporuje hojení poškozené tkáně a pomáhá odstranit hnisavý povlak z ran. 
  • Snižuje zánět, svědění a podráždění.
  • Podporuje opětovný růst srsti.
  • Účinně působí proti infekcím způsobeným mikroorganismy a parazity. 
  • Odpuzuje hmyz a parazity. 

Nastříkejte Cicatrioil sprej na kůži zvířete, abyste rovnoměrně pokryly postiženou oblast, včetně oblasti kolem rány. Aplikujte 2x nebo vícekrát denně, popřípadě podle pokynů veterináře. Cicatrioil Sprej použijte i v případě nekrotických tkání nebo zaschlých strupů – stimuluje obnovu tkání a rychlejší odstranění strupu.

Cicatrioil sprej 50ml proveterina benselpet

Přípravky ActiMaris®  

pro rychlé hojení ran na kůži a sliznici

Vyzkoušejte 100% přírodní švýcarské přípravky ActiMaris®, které rychle a účinně hojí rány, záněty a různé defekty na kůži a sliznici díky síle aktivního singletového kyslíku. Můžete jej použít i na vyčištění ran.

Vyberte si ActiMaris roztok, ActiMaris gel či kombinaci těchto přípravků a pomozte tak rychleji zahojit ošklivou ránu. Přípravky ActiMaris® jsou vhodné pro zvířata i lidi a rozhodně se vyplatí je mít v domácí lékárničce.

Přečtěte si zkušenosti zákazníků s produkty ActiMaris u zvířat

Produkty ActiMaris roztok Sensitive a ActiMaris gel nám pomohly při dekubitní otevřené ráně s nekrózou u našeho retrívra. Oplachování roztokem vyloučilo nekrotickou tkáň během 3 dnů a po následném kombinování roztoku a gelu se rána vyčistila a zaceluje se. Oba produkty přijímá pes klidně. Děkujeme 🙂

Milada Nezvedová

ActiMaris Forte roztok a ActiMaris gel – náš pes měl poraněnou nohu po kousnutí druhým psem.Rána byla hluboká a velmi špatně se hojila. Po používání roztoku a gelu se rána začala čistit a přestal z ní téct hnisavý sekret. Hojení pak bylo snažší.

Renata Jiroutová

ActiMaris produkty používám léta a nejen moje rodina ale i psík. Nedávno měl dost hlubokou odřeninu, neváhala jsem a ihned jsem použila ActiMaris gel. Rána mu nehnisala, krásně mu to gel vyléčil / použito už podruhé/, takže produkty pomáhají jak lidem, tak i zvířátkům. Vřele doporučuji.

Elisabeth Kubešová

Vybírejte produkty z řady
s patentovanou složkou O3il®

Všechny produkty řady ProVeterina obsahují inovativní a patentovanou složkou O3il®, která působí proti svědění, podráždění, zarudnutí, pálení, otokům a odlupování. Zároveň pomáhá okysličovat a podporovat reepitelizaci a hojení tkání na postiženém místě.

ActiMaris jsou zdravotnické prostředky. Čtěte příbalovou informaci.

Připojte se k nám na sociálních sítích a nezmeškejte tak už ani jednu novinku!

Doprava ZDARMA od 1 000 Kč info@proveterina.cz775 335 111