Spokojený pes díky pravidelné péči o uši 

Péče o domácího mazlíčka přináší spoustu radosti a štěstí, ale také nesete zodpovědnost za jeho zdraví a pohodu. Jedním z často opomíjených, ale klíčových aspektů péče o psa jsou jeho uši. V tomto článku se zaměříme na důležitost péče o psí uši a poskytneme tipy na produkty, které pomohou udržet ouška Vašeho psího společníka zdravé.

Proč pečovat o psí uši?

Péče o uši Vašeho pejska by měla být nedílnou součástí kompletní péče o domácího mazlíčka, jelikož zdravé uši jsou klíčové pro pohodu a celkové zdraví každého zvířete. Seznamte se s důvody, proč se starat o ouška Vašeho pejska:

Prevence infekcí: Pravidelná péče o uši může pomoci prevenci infekce. Vlhké prostředí uvnitř uší bývá často ideálním místem pro množení bakterií a plísní.

Zachování sluchu: Infekce nebo záněty uší mohou mít vliv i na psí sluch, který je pro psy důležitý pro komunikaci s okolím a pro jejich bezpečnost.

Zdraví celého těla: Záněty uší mohou mít negativní vliv i na celkové zdraví psa. V případě, že se infekce rozšíří, mohou nastat problémy i v jiných částech těla.

Spokojený pes: Infekce nebo záněty uší mohou být pro psa velice nepříjemné a bolestivé. Psí uši jsou citlivé na jakékoliv vnější faktory, proto je potřeba o ně řádně pečovat.

ProVeterina Péče o rány

Ať už Vašeho psího kamaráda trápí zánět uší, paraziti, nahromaděný ušní maz či nepříjemný zápach z uší, ve všem případech doporučujeme vyzkoušet Sadu na záněty a čištění uší z produktové řady ProVeterina s patentovanou složkou O3il®.

Vyzkoušejte sadu na záněty a čištění uší ke spokojenosti Vašeho pejska

Představujeme účinnou kombinaci inovativních přípravků k hloubkové hygieně a ošetření zevního zvukovodu a zvířecího boltce. Díky patentované složce O3il® účinně působí při podráždění, svědění, pálení, otoku, olupování, nadměrné produkci ušního mazu či probíhajících degenerativních procesech.

Otoile roztok 150ml proveterina benselpet

Otoile roztok na čištění uší

Určen k hygieně zevního zvukovodu a boltce zvířete. Vhodný k prevenci a podpoře léčby zánětlivých, bakteriálních infekcí.

  • Odstraňuje nečistoty a také neobvyklý výtok a zápach.
  • Rozpouští přebytečný maz a podporuje jeho odstranění.
  • Vytváří ochranný film, který zklidňuje svědění a podráždění.

Nakapejte Otoile roztok do zvukovodu a do vnitřního boltce zvířete a promasírujte. Přebytečný přípravek a vytékající látky otřete vatovým tamponem. Aplikaci opakujte pravidelně 2-3x týdně nebo častěji v případě potřeby.

Otoile kapky 15ml proveterina benselpet

Otoile kapky do uší

Určen k hygieně a ošetření zevního zvukovodu zvířete.

  • Proti-zánětlivý a proti-svědivý účinek.
  • Účinně působí proti infekcím způsobeným mikroorganismy a parazity.
  • Chrání ucho před nepříznivými faktory prostředí (prach, znečištění, vlhkost).
  • Uvolňuje zvukovod od nahromaděného ušního mazu.
  • Zabraňuje nepříjemnému zápachu.

Otoile kapky jednoduše nakapejte do ucha zvířete a promasírujte po dobu několika sekund. Aplikujte 2x denně 4-6 kapek nebo v případě prevence 3x týdně.

Podívejte se na další produkty s patentovanou složkou O3il®

Všechny produkty řady ProVeterina obsahují inovativní a patentovanou složkou O3il®, která působí proti svědění, podráždění, zarudnutí, pálení, otokům a odlupování. Zároveň pomáhá okysličovat a podporovat reepitelizaci a hojení tkání na postiženém místě.

Připojte se k nám na sociálních sítích a nezmeškejte tak už ani jednu novinku!

Doprava ZDARMA od 1 000 Kč info@proveterina.cz775 335 111