Jak funguje ActiMaris?

Moderní zdravotnické prostředky pro rychlé a účinné hojení ran a zánětů kůže a sliznic

 

Přípravky ActiMaris

Účinek ActiMaris® je založen na synergii jednotlivých složek a na unikátním, biofyzikálním principu vysoce energetického singletového kyslíku.

100% přírodní

Všechny složky ActiMaris jsou přírodního původu a nejsou chemicky (synteticky) vyráběny. Jde o čistou biofyzikální bázi.

Aktivní kyslíkové sloučeniny

Aktivní formy kyslíku  (singletový kyslík) mají vysoké antimikrobiální  účinky a jsou součástí redukčně oxidačního systému.

Mořská sůl

Funguje jako přirozený  konzervant a redukuje mikroby. Díky ionizované  mořské vodě ActiMaris proniká hlouběji do tkání.

Zásadité pH

Vytváří optimální prostředí pro regeneraci a obnovu buněk. Podporuje jednotlivé fáze hojení ran a zánětů.

ActiMaris® v sobě spojuje několik důležitých složek, které se podílí na jeho vynikajících účincích pro hojení ran:


z přírodních složek elektrolýzou získaný NaOCl (zdroj singletového kyslíku 1O2), mořskou sůl, ionizovanou vodu

Aktivní - singletový kyslík

Kyslík hraje jednu z nejdůležitějších rolí při hojení ran! Rychlost hojení ran je závislá na dodávce kyslíku. Ischemické rány se hojí špatně a dlouho a je zde navíc mnohem větší pravděpodobnost vzniku infekce. Většina ran ve skutečnosti trpí sníženým přísunem kyslíku a současně menším přísunem potřebné energie, která je důležitá pro tvorbu nové tkáně. Při nedostatku kyslíku a energie se proces hojení výrazně prodlužuje. Klasický příkladem nedostatečného přísunu kyslíku jsou zejména špatně se hojící chronické rány, jako jsou vředy, ale i infekční rány, píštěle a dekubity.

1O2

Singletový kyslík 1O2 je jedním z nejúčinnějších baktericidních a virucidních činidel. Hraje významnou roli v mnoha přírodních biologických procesech.

1O2

Singletový kyslík je jedna z forem vysoce energetického aktivního kyslíku, která se vyznačuje velkým množstvím energie. Jde o molekulu kyslíku v elektronicky excitovaném stavu. Je méně stabilní než běžný kyslík (O2) a tím pádem rychle reaguje s dalšími molekulami. Při kontaktu s kůží, sliznicí, krví nebo spodinou rány okamžitě spouští reakci tím, že na sebe váže elektrony z membrán bakterií, virů, kvasinek a plísní. Tím fyzikálně ničí strukturu celých mikroorganismů. Působí tak jako vysoce účinné, přírodní a šetrné antimikrobiální činidlo. Proti singletovému kyslíku nemají mikroby účinnou obranu!

1O2

Singletový kyslík vzniká také v řadě běžných reakcí v organismu jako součást obranného mechanismu proti mikroorganismům. Oxiduje (spaluje, ničí) nežádoucí mikroorganismy a efektivně tak dekontaminuje tělo. Velkou výhodou singletového kyslíku je, že bakterie či jiné mikroorganismy si vůči 1O2 (oproti např. antibiotikům) nedokáží vytvořit rezistenci. Aplikace singletového kyslíku při hojení ran a zánětů tak může být opakovaná a dlouhodobá bez ztráty účinku.

1O2

Nástup účinku singletového kyslíku je velmi rychlý (3 – 5 nanosekund). Nástup antimikrobiálního účinku ActiMaris je do 1 minuty.

Mořská sůl (1,2 - 3%) s obsahem minerálních látek

Mořská sůl 

Již staří Egypťané používali mořskou slanou vodu k léčení ran. Teprve ve dvacátém století však vědci zjistili, jak konkrétně sůl lidské kůži a hojení ran pomáhá. Objevili totiž podstatu jejího antimikrobiálního a protizánětlivého působení.

Mořská sůl

U otevřených ran sůl dané místo vyčistí a urychlí hojení. Je tomu tak proto, že podporuje pohyb buněk, které se tohoto procesu účastní. Navíc brání množení bakterií. Díky tomu snižuje riziko rozvoje infekce, která by mohla hojení nepříjemně zkomplikovat.

Zázračná síla mořské soli v ActiMaris®:

Mořská sůl jako jedna ze základních složek ActiMaris obsahuje velké množství minerálních látek, které podporují proces hojení. Hlavní složkou ActiMaris je chlorid sodný, dále hořčík, draslík, vápník, síra, železo. ActiMaris obsahuje i nezbytné stopové množství jodu, zinku, manganu a selenu. Stejně jako v mořské vodě, tak v přípravcích ActiMaris jsou tyto prvky přítomny v přírodní komplexní sloučenině a ve fyziologicky správných koncentracích, takže příznivě ovlivňují děje na buněčné úrovni a metabolismus rány.

ActiMaris je hypertonický roztok. To znamená, že koncentrace mořské soli je ve všech jeho přípravcích (Sensitiv, Forte, Gel) vyšší (1,2% – 3%), než fyziologická hodnota, která je 0.9%. Při kontaktu s postiženou tkání (ránou, zánětem, otokem) vzniká tzv. hyper-osmotický efekt, kdy se osmotické tlaky obou míst začínají vyrovnávat a ActiMaris “vytahuje” vodu ven z buněk prostřednictvím osmózy. Takto ActiMaris snižuje otok tkáně a tím i bolestivost.

Ionizovaná, vysoce čištěná voda

Ionizovaná voda

Ionizovaná voda má schopnost přenášet minerální látky hlouběji do tkání, protože shluky jejích molekul jsou menší než u normální vody. 

Průnik ActiMaris® hlouběji do tkání:

ActiMaris je roztok ionizované vody a mořské soli. Díky molekulární struktuře ionizované vody účinek ActiMaris není pouze povrchový, ale dosahuje i do hlubších tkání. Tato schopnost dodat kyslík, energii a minerální látky hlubším tkáním pozitivně podporuje a urychluje hojení.

Vysoké alkalické pH

Zásadité pH

Zásadité prostředí má obecně příznivý vliv na hojení ran a zánětů. Přírodní mořská voda je také zásaditá (pH 8 – 8,5). Zásadité látky působí jako tzv. antioxidanty. Deaktivují volné radikály, které narušují proces hojení. Také enzymy a růstové faktory důležité pro jednotlivé fáze hojení, stejně jako neurotransmitery vykazují optimální aktivitu právě v zásaditém prostředí.

pH ActiMaris®:

Všechny přípravky ActiMaris mají zásadité pH, a to v rozmezí 8,5 (Sensitiv) – 9,8 (Forte a Gel). 

Doprava ZDARMA od 1 000 Kč info@proveterina.cz775 335 111